Hz Ömer 16 Haziran 2016 Kanal 7 16.06.2016

-Reklamlar-
 
 Hz Ömer 16 Haziran 2016

ADALETİN SEMBOLÜ ’HZ. ÖMER’

Ortadoğu ve Arap ülkelerinde yayınlandığı dönemde büyük ilgi gören ‘Hz. Ömer’ Ramazan’da Kanal 7 izleyicileri ile buluşuyor. Halifeliği ile İslam tarihinin önemli bir dönemine damga vurmuş, adalet ve muhakemenin evrensel kanunlarını şekillendirmiş, adalet timsali bir halifenin yaşamını anlatan muhteşem bir dizi… ‘Hz. Ömer’ yapım aşaması 2 yıldan fazla süren, on binlerce oyuncu ve figüran kadrosuyla Arap televizyon tarihinin en büyük ve pahalı prodüksiyonu olma özelliğine de sahip. Yayınlandığı dönemde büyük iliği ile izlenen ‘Hz. Ömer’ dizisinin görkemli dekoru için Mekke Şehri, İslamiyet’in ilk yıllarına özel inşa edildi.

 Hz Ömer Dizisi Canlı İzle

Ayrıca dizisinin efektlerini ise daha önceden Avatar, Matrix, Spiderman gibi sevilen Hollywood filmlerinin de düzenlemelerini yapan ‘’BUF’’ tarafından hazırlandı. Bu büyük prodüksiyonun müziklerini  ise tanıdık bir isim üsleniyor; Fahir Atakoğlu… Büyük bir çalışmanın ürünü olan ‘Hz. Ömer’ aynı zamanda birçok ilke de ev sahipliği yapıyor. Televizyon dizisinde ilk kez dört büyük halifenin; Hz. Ebubekir, Hz. Ömer, Hz. Osman ve Hz. Ali’nin hayatına da yer veren dizi İslam coğrafyasının bilinmeyen yönlerine ışık tutuyor. Evrensel bilginin koruyucusu, ileri görüşüyle bir ulusu yönlendiren, İslam tarihinin en önemli liderlerinden biri olan Hz. Ömer’in hayatından, kesitler sunan dev yapım Ramazan ayı boyunca her gün saat 23:30’da Kanal 7’de.
-Reklamlar-
Hz Ömer 16 Haziran 2016 Kanal 7 16.06.2016 Hz Ömer 16 Haziran 2016 Kanal 7 16.06.2016 Reviewed by Haber Ozel on 01:45:00 Rating: 5

Reklam