Rusya Ve CIA nin Savas

-Reklamlar-


Rusya ve CIA nin arasındaki bu girişimler büyük bir savaşa yol açabilir. Gözlemlerimiz ülkeler arası Din savaşı olduğunu kanıtlıyor. Suriye'de hava operasyonları yapan Rusya, CIA'nın Suriye'deki bir merkezini de vurdu.
Rusya, Suriye'de CIA Üssü'nü Vurdu Dünden itibaren Suriyeli muhalifleri vurmaya başlayan Rus Hava Kuvvetleri, gelen eleştirilere kulak asmadı ve hatta IŞİD'i değil muhalifleri vurduğunu doğruladı. Dün CIA'nın Suriye'deki bir merkezi vuruldu. Rusya, İran askerlerini kara ordusu olarak kullanmak amacıyla Suriye'ye sokmaya başladı.

"HEDEFİ, ESAD'LA SEÇİYORUZ"
Rusya Devlet Başkanı Putin'in basın sözcüsü Dimitre Peskow, batı basınının sorularını, "Hedefler, Suriye Ordusu ile birlikte seçiliyor" açıklamasını yaptı. Operasyonlarını dün de sürdüren ve giderek daha da hızlanacağı mesajını veren Rus Hava Kuvvetleri, Amerikan gizli haberalma örgütü CIA tarafından eğitim amaçlı olarak kullanılan bir yerin vurulduğu belirtildi. Suriye muhalifleri, bu ilgiyi doğrularken, Rusya ise asıl amacını, bölgeyi isyancı gruplardan temizlemek olarak açıkladı. Vurulan grupların, ABD'nin desteklediği gruplardan da olması büyük şaşkınlık yaratmış durumda.

İRAN KARADAN DESTEKLEYECEK
İran askerlerinin de yerden süpürme harekatına katılacağı ve Rus Hava Kuvvetleri'nin eşliğinde, muhalif grupları çeşitli bölgelerden süpüreceğinin hesapları yapılıyor. Rusya'nın bu hamlesi, Türkiye'nin güvenli bölge kurma hayallerini de suya düşürmüş durumda.

BATIDA BÜYÜK ŞAŞKINLIK
Fransa dışında Rusya'nın harekatına karşı çıkan bir batılı ülke de bulunmazken, ABD'den gelen ilk yorumlar, Ruslar'ın çok agresif davrandığı yönünde. Kürtler'e yardım eden ve sadece muhaliflere angaje olan Almanya ise olayları şaşkınlık içinde izlemekle yetiniyor. Öte yandan, Irak'ın da Rusya'ya izin verebileceği ve ülkesindeki isyancı gruplara karşı operasyonları için hava sahasını açabileceğini belirttiği açıklandı.

IŞİD'E AİT EĞİTİM KAMPI VURULDU
Diğer taraftan Rusya Savunma Bakanlığı da, Suriye'de düzenlenen hava saldırılarında, IŞİD'e ait eğitim kampının vurulduğunu duyurdu. Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Tümgeneral İgor Konaşenkov, Rus savaş uçaklarının Suriye'nin İdlib bölgesinde terör örgütü IŞİD'e ait eğitim kampının altyapısını yok ettiğini açıkladı. Kampta mühimmat deposu, bazı yapılar ve arabaların imha edildiği bildirildi.
-Reklamlar-
Rusya Ve CIA nin Savas Rusya Ve CIA nin Savas Reviewed by Haber Ozel on 01:30:00 Rating: 5

Reklam